Z powodu bierności władz lokalnych i centralnych my, lokatorzy i lokatorki nielegalnie sprywatyzowanych mieszkań zakładowych, wybieramy się do stolicy by tam protestować w sprawie swojej i wszystkich pokrzywdzonych przez polskie przekształcenia własnościowe. Musimy uzbierać brakujące 800 zł na wynajem autokaru aby zawieźć grupę 40 lokatorów i lokatorek z Wrocławia do Warszawy i z powrotem. Jeżeli chcesz wesprzeć naszą walkę możesz zrobić to tutaj:

https://zrzutka.pl/wcwj8p

Nawet drobne sumy się liczą.

 

Opis sprawy:

Władze Rzeczypospolitej Polskiej od wielu lat były świadome problemu nielegalnej prywatyzacji mieszkań zakładowych. Dotychczas jednak brakowało odpowiedniej „woli politycznej” by cokolwiek w tej sprawie zrobić mimo, że istnieje przynajmniej kilka ścieżek działania a odpowiednie ustawy czekają w ministerialnych szufladach. 13 września jedziemy do Warszawy aby przypomnieć rządzącym o ich obowiązkach tak wobec Polaków i Polek jak i wobec elementarnej sprawiedliwości. Chcemy zamanifestować pod ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, bo to ono bezpośrednio zajmuje się tą sprawą oraz pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej, by przypomnieć p. Jarosławowi Kaczyńskiemu, że osobiście obiecał zająć się sprawą mieszkań zakładowych.

Przyjedziemy tam z całej Polski: z Wrocławia, Lublina, Łodzi, Białegostoku i Zabrza – z wszystkich miast gdzie miała miejsce bandycka „prywatyzacja”. My, ponad 40 osobowa grupa z Wrocławia, potrzebujemy wynająć autokar, żeby dojechać na czas na to wydarzenie. Większą część ceny wynajmu autokaru pokryjemy sami ale, że ani nie jesteśmy bogaci ani też nikt za nami nie stoi zwracamy się z prośbą do Was o wsparcie byśmy mogli jechać do Warszawy walczyć o sprawiedliwość dla lokatorów i lokatorek mieszkań zakładowych.

 


Leave a Reply