29 lipca grupa lokatorów i lokatorek z Wrocławia oraz Wałbrzycha w towarzystwie przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedziła Katowice oraz Zabrze. Celem wizyty było dowiedzenie się, jak doprowadzono tam do skutecznego wykupu sprywatyzowanych mieszkań zakładowych przez gminy miejskie. 

Wyjazd został zorganizowany przez wicewojewodę dolnośląskiego Bogusława Szpytme i jest elementem współpracy pomiędzy organizacjami lokatorskimi z Wrocławia i Wałbrzycha a Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

Spotkanie z działaczkami Lokatorskimi w Zabrzu

Na miejscu delegacja spotkała się z samorządowcami oraz lokalnymi działaczkami lokatorskimi, paniami Wiesławą Jaworską oraz Elżbietą Adach, które opowiedziały ja wytrwałą pracą udało im się przekonać samorządy miejskie do pomysłu wykupu sprywatyzowanych mieszkań zakładowych. Przedstawiciele urzędów gmin opowiedzieli zaś o szczegółowych rozwiązaniach prawnych i administracyjnych, które zostały zastosowane do realizacji tego pomysłu.

Lokatorzy i lokatorki z Dolnego Śląska oraz pracownicy DUWu liczą, że zdobyta w ten sposób wiedza pomoże im w przekonaniu samorządów wrocławskiego i wałbrzyskiego do przeprowadzenia podobnej operacji.


Leave a Reply