Ogłoszenie

Zwracając się do wszystkich Sygnatariuszy Porozumienia Stowarzyszeń Krajowych, Regionalnych i Zakładowych, ich rodzin a także wszystkich osób zainteresowanych losem mieszkańców mieszkań zakładowych i projektem ustawy przygotowanym przez nasze Porozumienie, chcę poinformować o przygotowywanej przez nasze środowisko pikiecie protestacyjnej przed gmachem Sejmu lub Urzędu Rady Ministrów. Celem pikiety jest wyrażenie naszego zdecydowanego niezadowolenia z powodu braku jakichkolwiek prac nad regulacją prawną mającą na celu zakończenie gehenny mieszkańców mieszkań zakładowych, którzy od czasu przemian ustrojowych borykają się z eksmisjami, nieustannie podnoszonym czynszem, szykanami ze strony pseudo właścicieli i licznymi procesami sądowymi. Dzieje się tak, pomimo wielu obietnic wszystkich partii i opcji politycznych, że w obecnej kadencji Sejmu, ta sprawa zostanie uregulowana. Kadencja sejmu się kończy i po raz kolejny nasz los nikogo nie obchodzi, procedowanie nad proponowanym przez nas projektem ustawy zostaje odłożone na później, proponuje się nam kuriozalną ustawę wydmuszkę „o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych” odsyłającą nas do miast i gmin i na łaskę i niełaskę obecnych posiadaczy naszych mieszkań. Natomiast my, pomimo wielu prób, rozmów w Sejmie, ministerstwach, Urzędzie Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta, napisaniu niezliczonych pism do organów decyzyjnych nie możemy dotrzeć z naszym przekazem w sposób który sprawi, że odzyskamy to co nam się słusznie należy, że będziemy mieszkać w swoich mieszkaniach bez strachu, że nas ktoś z nich wyrzuci, bez strachu o to co znajdziemy w skrzynce pocztowej, że nie będzie to kolejna podwyżka czynszu czy informacja o toczącej się sprawie sądowej o eksmisję.

To sami politycy ze wszystkich opcji zmuszają nas do innych działań. Stąd też nasza propozycja pikiety. Celem niech będzie pokazanie, że pomimo wielu pozytywnych zmian, nadal nie zrealizowano obietnicy wobec naszego środowiska. Niech wszystkie partie polityczne wywiążą się ze swoich obietnic, niech wpiszą tą sprawę do swoich programów wyborczych.

Organizacji pikiety podjęła się grupa osób z Wrocławia. Organizatorzy zapewnią zgłoszenie naszej pikiety do właściwych władz, tak aby nasz protest był zgodny z prawem. Z Wrocławia ma zamiar przyjechać około 40 stu osób z transparentami i nagłośnieniem.

W związku z tym nasz apel do państwa o zgłaszanie chęci uczestnictwa w pikiecie przez osoby zainteresowane z całej Polski. Niech będzie nas jak najwięcej.

data: 13 września 2019 r.

godz. rozpoczęcia: 13.00

miejsce pikiety: przed gamachem Sejmu RP ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa lub przed Urzędem Rady Ministrów Al. Ujazdowskie 1/3 ,Warszawa

kontakt do organizatora (zgłaszanie uczestnictwa): Tadeusz Ficoń, tel. 536 240 398, mail: t.ficon@wp.pl

Chciałbym prosić Państwa o rozpowszechnienie informacji o planowanej pikiecie w sprawie mieszkań zakładowych i zachęcenie innych osób do wzięcia w niej udziału. Jako organizator proszę również o pokojowy przebieg naszego protestu. Pamiętajmy, że celem naszej pikiety jest przedstawienie naszych argumentów, przypomnienie o naszym losie i wywarcie presji na decydentach, jednak rozwiązania prawne na których najbardziej nam zależy powstają nie na ulicy a w zaciszu gabinetów. Tak więc zaprotestujmy tak, abyśmy drogi parlamentarnej, prawnej sobie nie zamknęli.

Proszę również o sugestie, uwagi i pomysły związane z organizacją naszej pikiety.

Do zobaczenia na pikiecie!!

Tadeusz Ficoń

Wrocław

http://mieszkaniazakladowe.pl/category/prawo/


Leave a Reply